F.A.Q. – časté otázky a odpovědi

Otázka: Jak dlouho Husqvarna vyrábí robotické sekačky a jak jsou odolné vůči vlivům počasí?
Odpověď: Husqvarna má robotické sekačky v sortimentu více jak 20 let, neustálými inovacemi jejich vlastnosti dotáhla k dokonalosti. Automowerům Husqvarna nevadí déšť, mohou tedy sekat podle nastaveného časového harmonogramu. Neomezují je tedy žádné dešťové senzory a trávník je tak vzhledově stále stejný a vzhledný ať je počasí jakékoliv. Sekačka je tedy v neustálé permanenci po celou dobu sekací sezony, tj. asi 6-7 měsíců.

Otázka: Proč bych si měl vybrat pilu Husqvarna? Na trhu je přeci spousta jiných značek.
Odpověď: Na světovém trhu je spousta pil spotřební kategorie, ale stroje pro náročné a profesionální použití vyrábí jen asi 4 světové značky. Husqvarna je jednou z nich a technologií a modernizací je v čele této silné čtveřice. Pily Husqvarna jsou ergonomické, požívají moderní dvoutaktní motory, které mají minimální kouřivost při zachování vysokého výkonu a jsou vysoce spolehlivé. Důvodem pro výběr pily Husqvarna je i jejich masové rozšíření mezi českými profesionálními dřevaři. Díky vysokému počtu používaných strojů je i pokrytí prodejnami a servisy nejhustší v republice a spotřebitel tak snadno dokoupí příslušenství i řezné části téměř kdekoliv.

Otázka: Jaké přednosti mají zahradní traktory Husqvarna? Zdá se mi, že všichni prodejci nabízejí to samé jen v jiném designu.
Odpověď: Traktory Husqvarna používají sekací zařízení s předsazenými noži. Tzn., že se nože míjejí, je mezi nimi mezera. Nemůže se tedy stát, že by došlo k jejich vzájemnému kontaktu. Toto řešení také vyžaduje jen instalaci jednoho řemene pro sečení, oproti dvěma ve verzi používané některými konkurenčními značkami (požití překrývajících se časovaných nožů). Traktory Husqvarna jsou tedy na údržbu jednodušší a odolnější při sekání méně udržovaných, nebo typických českých sadových trávníků. Naše traktory jsou konstrukčně velmi jednoduché a průměrně zručný kutil si dokáže při jejich údržbě snadno poradit. Další výhodou traktorů Husqvarna je jejich odolnost a stálost krytů a kapot. Naše traktory mají kryty z komaxitovaného plechu, nebo silnostěnného plastu. Nedochází tak ke křehnutí, nebo vyblednutí, ztrátě vzhlednosti a funkčnosti jako u krytů a kapot z tenkého plastu u jiných značek. I deset let starý udržovaný traktor Husqvarna je po vyčištění jako nový. Použití spolehlivých motorů Briggs & Stratton a kvalitních hydrostatických převodovek je samozřejmostí.

Otázka: Jak je to u Husqvarny se servisem? Opravujete sami, nebo stroje někam posíláte?
Odpověď: Husqvarna má v České republice síť prodejen, které jsou zároveň i servisními místy. Je tedy velikou výhodou pro zákazníky, že mohou komunikovat přímo se servisními techniky a eliminuje se tak možnost nedorozumění a omylů. Husqvarna nabízí na své výrobky náhradní díly min. po dobu 10ti let, na profesionální pak není vzácností sehnat díl i na 30 let starý stroj. Obrovskou výhodou Husqvarny je, že dostupnost náhradních dílů je vysoká a v 90% nečeká zákazník na požadovaný díl více než 3 dny.