Jaké vybavení vám usnadní práci na zahradě?

Upravený trávník, do stejné výšky zarovnané živé ploty a poklizená zahrada vždy vytvoří dokonalou kulisu domu. Podtrhnou dobrý dojem a reprezentují. Nicméně za krásně upravenou plochou vždy stojí kus práce. Hustý trávník vyžaduje nejen kvalitní základ, ale také pravidelnou údržbu a nejinak jsou na tom keře nebo stromy. Při plánování zahrady však nemusíte dělat kompromisy ani se bát závislosti na odborné zahradnické pomoci. S kvalitním vybavením zvládnete běžné udržovací práce sami a výsledek vám přinese náležité uspokojení.

Dokonalý trávník bez zbytečné námahy? I to lze…

Základem zahradního vybavení je klasická sekačka na trávu. V rámci současné nabídky můžete vybírat sekačky na trávu, které zarovnají zeleň kolem domu i na větších plochách zahrad. Vybírat můžete jednoduché odlehčené modely, ale také sekačky s pojezdem nebo sekačky robotické. Záleží na velikosti zahrady, terénu, ale také času, který jste ochotni úpravě prostoru věnovat. Moderní vybavení však dovoluje kromě běžného sestřihu travnaté plochy kombinovat i další funkce, kterými je třeba kultivace trávníku.

Živé ploty a zástěny

Pokud si zakládáte na upraveném okolí domu a dáváte přednost zelené ploše před pevným, například dřevěným nebo zděným plotem, pak je ideální volbou rychle rostoucí křovina nebo túje. I velké plochy je možné snadno upravit a udržet, aniž byste museli pravidelně zvát profesionální zahradní služby. Křovinořezy vám umožní tvarovat stěny a udržovat snadno i požadovanou výšku. Živé ploty podtrhnou perfektní vzhled okolí, a navíc pravidelnou péčí zhoustnou a zesílí.

Nešetřete na nesprávném místě

Zahradní technika je beze sporu investicí, ne vždy se však vyplatí dělat kompromisy a vybírat mimo značkové produkty. Sekačku, křovinořez nebo další vybavení si pořizujete pro pravidelné používání a s hlavním záměrem, ušetřit si čas a námahu. Kvalitní značkové výrobky dostojí nárokům i mnohonásobně delší životností a vyšší odolností. Předejdete starostem s častými opravami nebo dokonce obměňováním techniky co sezonu. Práce s dobře uzpůsobenými stroji je také výrazně bezpečnější a pohodlnější.

Příspěvek byl publikován v rubrice blog se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.