Proč si pořídit robotickou sekačku a jak vybrat tu správnou?

Dokonale upravená zelená plocha trávníku je ozdobou každého domu, ale docílit požadované hustoty porostu a udržet stálý vzhled je poměrně náročnou disciplínou. Péče o trávník sestává hlavně z pravidelného sečení a ruku na srdce, opravdu máte čas a chuť věnovat každé sobotní dopoledne drobným úpravám a opakovanému sekání?

Nenápadný a mimořádně vytrvalý pomocník

Představám elegantního anglického trávníku se však nemusíte vzdávat. Moderní technologie mohou nabídnout praktické a jednoduché řešení a perfektně vás v práci zastoupí. Robotické sekačky na trávník nejsou hračky, které pro oko něco málo posekají. Současní výrobci nabízí mimořádně výkonné jednotky. Pevný kryt chrání ostré čepele, které se přesně podle programu pohybují nad trávníkem a trvale jej udržují v optimální výšce.

Neustálé sečení pomáhá trávníku přirozeně houstnout, navíc sekačka nesbírá posekaný odpad, ale nechává jej dopadat ke kořenům. Tam působí jako ideální hnojivo a podporuje růst plochy. Robotické sekačky vám ušetří čas se sekáním a ušetří i prostor pro dříve nutné skladování bio odpadu.

Vymezte plochu a určete čas sekání

Robotická sekačka se řídí programem a ten určujete vy. Základní sečící plochu vymezíte drátem, který stačí umístit cca 5 cm pod povrch. Nenápadná linie působí jako definitivní hranice, kterou sekačka nepřekoná. Pracuje v pevně vymezeném obvodu, tedy nehrozí, že s trávníkem poseká i okrasné záhonky nebo nabere směr přes zapuštěný bazén.

Hranice můžete kdykoli změnit, vyzkoušet nebo posunout. Pro běžně velké zahrady do 600 m2 stačí základní modely, v rozsáhlé nabídce však můžete vybírat i sekačky uzpůsobené pro členitý terén nebo s vyšším výkonem na velké plochy.

Kromě vymezené plochy můžete zcela libovolně určovat také čas sečení. Výkonná li-on baterie zajistí dostatečně dlouhý cyklus sečení, optimálně podle vlastního režimu můžete nastavit čas sekání na dobu, kdy je rodina v práci a ve škole, na podvečerní hodiny či jakoukoli jinou vhodnou dobu, kterou pak stejně pohodlně sladíte i s časem nutným pro občasné dobíjení.

Šikovný bezpečnostní systém

Robotické sekačky mají zabudovaný citlivý bezpečnostní systém. Pokud se přiblíží k jakékoli zábraně, může to být okrasný valoun, zapomenutá hračka, kolo, změní směr a překážku mine. Stejně tak pohotově reaguje i na domácí zvíře. Minimalizuje riziko zranění nebo vlastního poškození. Stejně tak velmi dobře zabraňuje zcizení. Pokud je sekačka zvednutá z plochy, zablokuje automaticky veškeré funkce. Bez znalosti PINu je v cizích rukách prakticky nepoužitelná.

Robotické sekačky nejsou jen módním výstřelkem, ale skutečně užitečným pomocníkem. Pokud si v rozsáhlé nabídce nevíte rady a nebaví vás číst podrobné specifikace a doporučení, můžete se přímo obrátit na specializovaného prodejce. Na základě vlastních zkušeností i referencí zákazníků vám pomůže vybrat ideální typ s ohledem na velikost vaší zahrady, jejích dispozic i vaší náročnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice blog se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.